Spolupráce Biofeedback-rhb a LZ

Nejsem příznivcem systémů, škatulkování či různých principů. Vždy mě přitahovala originalita, autentičnost a přístup k člověku, jako k výjimečné bytosti. Díky programu LZ hokejové školy HRA MOZKU HOKEJ jsem se přesvědčila, že fyzická a mentální příprava sportovce jde ruku v ruce. Jako fyzioterapeuta a neuroterapeuta mě tento unikátní program zaujal především svým vlivem na komplexní rozvoj kognitivních funkcí hráče. Jsem velice potěšena, že mohu být součástí této hokejové školy. Hokejové školy, která se nebojí napříč konkurencí vystoupit ze stereotypu hokejových tréninků a svou originalitou dokázat, že tréninky mohou být zábavou a že lze přirozenou cestou učit hráče „hokejové inteligenci“.

LZ-ŠKOLArjjjjrr hokejová škola napsala:

Zdravíme všechny, kteří chtějí vybočit z řady průměru.

S velkým potěšením bychom chtěli uvítat v našich řadách předního odborníka na EEG biofeedback paní Evu Kolářovou. Jde o velmi silné spojení, jehož cílem bude ještě více poukázat na důležitost herní inteligence. Součástí spolupráce budou například články na LZ blogu o fungování mozku hráče ledního hokeje, nebo společné projekty, do kterých se zapojí vybraní hokejisté, u nichž se budou zkoumat různé funkce mozku a jejich postupný vývoj na základě programu LZ HRA MOZKU HOKEJ a mnoho dalšího. Jsme z tohoto spojení nadšeni, protože nám přinese nové poznatky do rozvoje mladého hokejisty a již nyní nás utvrzuje v tom, že pokud budete trénovat pouze hokejové dovednosti, nikdy nepoznáte Vaše skutečné možnosti!

Metoda EEG Biofeedback byla vyvinuta v USA pro léčebné účely. Dnes se využívá pro špičkový výkon pilotů NASA a u vrcholových sportovců, především v týmech NHL a NFL.

EEG Biofeedback je metoda na rozhraní terapie, tréninku a učení. Je to specifická metoda pro posílení žádoucí aktivace nervové soustavy, především pro trénink pozornosti a soustředění, sebeovládání a sebekázně (zklidnění impulzivity a hyperaktivity), zlepšení výkonů intelektu. Využívá operantního podmiňování k vyladění mozkové aktivity. Jedná se vlastně o sebeučení mozku pomocí neuroregulace. Dostane-li osoba okamžitou, cílenou a přesnou informaci o ladění svých mozkových vln, může se naučit, jak je uvést do souladu.

Spolupráce s LZ mě velice těší a věřím, že společně změníme herní inteligenci hráčů ledního hokeje.

 

Nikdy nejde o to být lepším než je kdokoliv jiný. Jde o to být lepší než jsi ty sám. Wayne W.Dyer