Klíčové živiny pro správný vývoj a funkci mozku

Klíčové živiny pro správný vývoj a funkci mozku

Mozek potřebuje specifické živiny buď jako zdroj ENERGIE (glukosa), nebo jako STAVEBNÍ PRVKY pro svoji strukturu (mastné kyseliny ALA, AA, DHA, bílkoviny atd.), či přímo pro jeho FUNGOVÁNÍ, obnovu a tvorbu neurotransmiterů slouží jako přenašeče signálu mezi neurony (B-vitamíny). Vitamíny nutné pro výživu nervové tkáně jsou určeny především vitamíny skupiny B, specifický je vitamin B6.— Minerály jsou pro naše tělo životně důležité látky, udržují správný chod tělesných funkcí a vývoj organismu. V případě nedostatku některého z nich nebo špatného poměru mezi nimi organismus postrádá tyto látky a dochází k jeho selhávání a vzniku různých onemocnění.brain-951847_960_720

Minerály jsou anorganické látky, které přijímáme z potravy a nápojů, jelikož si je naše tělo neumí samo vyrobit.

Mezi hlavní minerální látky v našem těle patří Mg – Hořčík (Magnesium), K – Draslík (Kalium), Ca – Vápník (Calcium), Na – Sodík (Natrium), S – Síra (Sulfur), Cl – Chlor a P – Fosfor.

Elektrická aktivita mozku je tvořena ionty Mg,Ca,K,Na a Cl

Např. LMD (lehké mozkové dysfunkce) jsou charakteristické oslabením, nedostatečnou aktivací mozkové kůry. Existuje řada prostředků, které aktivaci mozku podporují. (zdroj: LMD nové metody nápravy  PhDr.Jiří Tyl) Jedním z prostředků je správná výživa mozku.

Záměrně jsou uvedeny LMD, protože výskyt mozkových dysfunkcí velice roste. Přibývá dětí i dospělých diagnostikovaných pro některou z dysfunkcí.

Při každodenní práci v provozovně EEG BFB se setkávám s jedinci, kteří trpí oslabenou imunitou.  Je prokázáno několikaletou studií, že osoby s LMD jsou náchylnější k infekcím a alergiím v závislosti na funkci vlny théta. Svým klientům velmi často nabízím přírodní produkty –  fytofarmaka.

Proč je vhodné využití fytofarmak nebo fytoterapie ?

Studie v USA prokázala, že děti s poruchou pozornosti a zároveň alergickými příznaky reagují na běžné potravinové přísady a tím narůstá hyperaktivita!

Moderní medicína velmi často využívá k léčbě farmaka, která mají mnoho nežádoucích účinků!

Nevýhody farmakoterapie:  vysoké riziko návyku, vedlejší účinky, např. útlum růstového hormonu (Ritalin,ovlivňuje i funkci  štítné žlázy),účinek není trvalý pouze po dobu užívání….aj.

Fytofarmaka jsou produkty, které se vyrábějí z rostlin, většinou pouze z některých jejich částí a neobsahují žádné uměle vytvořené látky.