Psychika v háji?

Radost a klid v duši můžete mít rychle zpět.

Vaše časté otázky co s depresí, úzkostí a nespavostí, které se v tomto období množí mě vedli k napsání tohoto článku na blog Biofeedback-RHB.

Ptáte se jak se zbavit deprese? Jestli vím co prožívá člověk s úzkostí? A co pomáhá? A jaká metoda? Otázek je opravdu hodně.

Pokusím se popsat nejlépe to, co jsem prožívala a občas ještě prožívám já, když mne navštíví dáma jménem Deprese a Úzkost. A také co mi pomohlo a pomáhá, co se mi osvědčilo.

Co je to deprese?

Deprese obecně se projevuje především jako ztráta nálady, vůle k činnosti, pozitivní orientace, po nějaké době přecházející v úzkosti, obavy, stavy paniky. Některé druhy deprese jsou živnou půdou pro vznik poruch chování, některé mohou vyústit až v sebevraždu.

Člověku s depresí je smutno, ztrácí zájem a radost z činností, které ho dříve těšily, připadá si méněcenný, obviňuje se, je nerozhodný, má špatnou náladu, je úzkostný, nevýkonný, vztahovačný, nekoncentrovaný, méně si pamatuje i vybavuje. Na fyzické úrovni se projevuje únava, napětí, slabost ve svalech, bolesti hlavy, páteře, břicha, nespavost, bušení srdce, tlaky na hrudi, v krku, třes končetin, nechuť k sexu a další. Ke vzniku depresivních stavů vedou celkem spolehlivě chronický stres a dlouhodobý nedostatek spánku (špatný spánek).

Jak to bylo se mnou?

K mé depresi, konkrétně Úzkostně depresivní poruše vedl dlouhodobí stres a dnes už vím, že i nevhodné programy z dětství. Jako dítě si vzpomínám, že jsem se bála, měla jsem strach, že něco udělám špatně, že nebudu tou hodnou, poslušnou holčičkou, že zklamu okolí, že….. . Vývoj této poruchy, aniž bych to tušila, se pomalu vyvíjel už dlouhý čas, než přišel osudný rok 2009. Delší dobu jsem cítila vyčerpání, špatně jsem spala, nic mě netěšilo, nebavilo, bála jsem se budoucnosti, vstát z postele bylo tenkrát těžší než zvednout sto kilovou činku. Často jsem slýchávala, máš se dobře, co ti chybí!?

Cítila jsem se hrozně nevděčně, ale nevěděla jsem co s tím, nevěděla jsem KDO JSEM?

Až jednoho večera, pamatuji že mě bolela nesnesitelně hlava a chtělo se mi spát, pak už jen prázdnota. Probudila jsem se v nemocnici. Začalo nekonečné vyšetřování, co, proč…nabídka diagnoz. Velkou roli v tom všem „neštěstí“, které dnes považuji za štěstí hrála Úzkostně depresivní porucha, kterou jsem si nejspíš nechtěla připustit a jela na samý doraz. Nemohla jsem chodit, má chůze byla nestabilní, ruce s porušenou motorikou. Celkově oddělena sama od sebe. Postupně jsem se z toho všeho vyčerpání dostávala za pomocí odborníků a rodiny celý rok. Nemohla jsem chodit, cítila se slabá

Do dnes jsem vděčna svému muži, že to se mnou vydržel a podporoval mě svou láskou a nadějí v těch nejhorších chvílích.

Hodně jsem na sobě začala pracovat, nechtěla jsem se už dostávat do těch děsivých stavů nicoty. Učila jsem se mít kontrolu nad stresujícími podněty, více si sama sebe vážit. Nejtěžší vůbec bylo naučit se mít ráda, vzít za sebe plnou zodpovědnost. Tu zodpovědnost, kterou mi nikdo jiný nedá než já sama. Po dvou letech jsem odložila antidepresiva a vydala se na novou životní etapu. Obklopila jsem se lidmi, kteří ve mne věřili a dosud věří a jsou mi majákem v mém životě.

Začala jsem trénovat pomocí lékařského Biofeedbacku, neurotechnologie podporující psychickou i fyzickou kondici, která dokáže zatočit nejen s depresí.

Co mi pomohlo a pomáhá?

Lékařský Biofeedback. Díky tréninkům můj mozek generoval alfa vlny, mohla jsem prožívat hluboké uvolnění a získat tak kontrolu nad věcmi jako je srdeční aktivita, dechová aktivita a mnoho dalších vnitřních procesů o nichž jsem si myslela, že se nedají ovládat.

AVS Laxman

Z neurotechnologie to byl a stále je AVS přístroj. Jeho silné účinky jsou dány tím, že zlepšuje v potřebných směrech činnost mozku. Zejména zvyšuje produkci potřebných neurohormonů serotoninu, dopaminu, norepinefrinu, k jejichž úbytku dochází právě při depresi.

Duševní pohoda je samozřejmě také o dostatečném pohybu a vhodné stravě. Jen se přiznávám, že strava je pro mě stále velkou výzvou. Chybějící energii jsem tenkrát doháněla cukrem a ještě dnes občas s cukrem vedu dlouhé debaty 🙂

Zbavila jsem se úzkostně depresivní poruchy?

Odezní někdy pocit úzkosti, strachu, obavy z toho co bude?

Ne úplně, aspoň v mém případě. Ty pocity se mnou byly tak dlouho a tak moc se do mě vryly, že ke mě zkrátka patří. Ale mění se to každým dnem. Čím víc na sobě pracuji, tím více se to stává snesitelnějším. Spadla ze mě obrovská tíha, ale trocha ještě zbývá. Mám mnohem více dnů v plné harmonii, klidu a míru než těch bouří s hromy blesky. Těch neklidných dnů je poskromnu, občas se objeví, ale už vím jak s tím vším pracovat. Beru ty horší dny jako výzvu a možnost jít dál.

A co závěrem?

Závěrem bych vám chtěla doporučit, nezanedbávejte prosím prevenci. V této nelehké době obzvlášť. S pravidelností nyní používám AVS přístroj a dopřávám si dlouhé procházky v přírodě.

A pokud už máte psychiku v háji a deprese vám dělá společnost uvědomte si, že je to jen na vás, zda s tím chcete něco udělat. Já to dlouho nechápala, ale díky zkušenosti s touto poruchou jsem dala svému životu nový směr. Přeji vám hodně štěstí na vašich cestách.

Co tedy dělám, abych neotevřela dveře dokořán depresi?

 • Přijímám se taková jaká jsem
 • Mám se ráda
 • Kontroluji si stresující podněty
 • Prožívám pocity vděčnosti
 • Žiji přítomným okamžikem a z vnitřní podstaty
 • Vím kdo jsem a kam směřuji
 • Dovoluji si být v radosti i smutku
 • Nikam už nespěchám
 • Učím se myslet srdcem
 • Mám víru a naději
 • Mám přání: Kéž jsou všechny bytosti šťastny.

S úctou a láskou Eva

Na stránce: https://www.biofeedback-rhb.cz/5balicku-pro-psychiku/

Mám pro vás speciální nabídku výhodných balíčků pro uzdravování z negativních psychických stavů a rozvoji psychické kondice. Jestli opravdu chcete zatočit s depresí máte k dispozici 5 speciálních čtyřlístků pro řešení úzkostných a depresívních stavů v různých cenových relacích. Čtyřlístek 4 a 5 má ode mě bonus ve formě základní diagnostiky mozkové aktivity QEEG v hodnotě 1.400Kč zdarma.

Nabídka trvá do půlky března.

Mozek jsme my

Proč je více dětí s ADHD?

Je to proto, že dnešní společnost je opravdu tak posedlá perfekcionismem, honěním určitých mantinelů a standardů, který souvisejí s určitou představou, do které musí nutně zapadat určitá skupina lidí?

Jaký je vliv moderní technologie na dítě s ADHD?

Může ho moderní technologie vyvolat? Nebo ho může výrazně zhoršit?

Proč je dobré mozek trénovat celý život a proč je dobré trénovat s Biofeedbackem?

Odpovědi najdete v příjemném rozhovoru s MUDr. Martinem Janem Stránským M.D., FACP

Báječný poslech přeji Eva

Akreditované vzdělávací programy a Neurokonference

Akreditované vzdělávací programy a Neurokonference – Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo v roce 2018 AKREDITACI pro provádění vzdělávacích programů

AKREDITOVANÉ VZDĚLÁVACÍ PROGRAMY

Nabídka služeb EEG Institutu je velmi široká a garantuje akreditované vzdělávací programy a Neurokonference. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy udělilo v roce 2018 AKREDITACI pro provádění vzdělávacích programů ve smyslu zákona 263/2004 Sb. do roku 2024 včetně NEUROKONFERENCÍ.
Poskytuje celý rozsah služeb od odborného vzdělávání pomocí kurzů, seminářů, odborných konferencí, tématické profylaktické školení ve firmách , prodej přístrojů a jejich implementaci, půjčování přístrojů s technikem , servis přístrojů, supervizí nad činností klientů, poradenství při využití grantů pro problematiku EEG Biofeedbacku, vyšetřováním dospělých pacientů i dětí, konzultace atd.
Vlastní vzdělávání je rozděleno celkem do čtyř stupňů kurzů pro profesionální terapeuty , kteří budou používat přístroje pro diagnostiku a terapii EEG Biofeedback či biofeedback. Začíná se kurzem pro začátečníky po kterém lze začít práci pod supervizi EEG Institutu. Další jsou kurzy pro pokročilé. Je tomu tak proto, že techniky a metody EEG Biofeedback či biofeedback se v posledni době velmi rozvíjejí, více se používají bipolární montáže, rostou poznatky o práci mozku. Pracuje se s metodou QEEG (kvantitativnim EEG), ale rostou i poznatky o všech tělesných funkcích. Mimo tyto kurzy EEG Institut pořádá pro terapeuty tématicke kurzy (talentované dítě, ADHD, specifické problémy s učením, mentální opoždění), Také organizujeme zajímavé kurzy EEG pro lékaře i ostatní zájemce, kde je možno poznat vzájemné vztahy EEG a kognitivních funkcí. Pořádáme také kurzy s antistresovými programy, semináře, přednášky . Účastníky kursu jsou i zahraniční zájemci ze Švédska, Holandska, Belgie atd.
Tým EEG Institutu zpracovává také vědecké studie týkající se epileptologie, ADHD, deprese, úzkosti, peak performance, EEG a jine. Výsledky jsou zveřejńovány na polských a zahraničních konferencích a v odborných časopisech.
Klademe akcent na vysoké standardy kvality, aktuálnost našich kurzů a know-how. Terapeuti EEG Institutu procházejí velmi náročným intenzivním tréninkem, aby mohli kvalitně předávat informace svým posluchačům. Tento proces zajišťuje stejné standardní znalostní i dovednostní parametry, které EEG Institut poskytuje účastníkům kurzů. Terapeuti jsou v průběhu roku kontrolování dohledem odborného vedení EEG Institutu a zpětných vazeb od účastníků po kurzu a následně dále vzděláváni v oboru. Obsahy kursů jsou inovovány průběžně dle nových znalostí, dovedností a zkušeností.
Pro výjezdové tématické profylaktické školení ve firmách /antistresové, tvořivé školení/ vybíráme zkušené terapeuty, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Do Projektů zapojujeme odborníky v dané oblasti tvořící projektové týmy pro potřeby dané společnosti.
Výsledkem více než než 10 leté praxe v neurotechnologii a neurofyziologii je 32 vlastních skript řešících problematiku EEG Biofeedback a Biofeedback, 14 skript pojednávajících o EEG a mnoho vědeckých prací. Jsme účastníky vědeckého programu Cognition,a polským oddělením amerického sdružení AAPB. Jsme aktivními i na českých a slovenských akcích a kongresech.
Obchodní oddělení zastupuje- často výlučně tři trhy v Polsku, ČESKU A SLOVENSKU- i úspěsne mnoho světových firem například značku Deymed, NeXus, Mindball, Mindplace, Alico, Hemisfery,Galaxy, Smart BrainTechnology a mnoho jiných. Všechny manuály a potřebné informace jsou dostupné v polštině, češtině a angličtině. Disponuje servisem a poskytuje pro klienty zdarma porady technické po celou dobu prvního roku práce s zakoupenými přístroji. Vědecko-školící oddělení zas poskytuje pro klienty supervizi – možnost konsultace nápravných protokolů pro terapeuty a možnost porad s odborníky. Disponujeme referencemi z mnoha středisek, škol, nemocnicí a oceněním klientů a posluchačů kurzů.
V ČR EEG INSTITUT disponuje kvalitními týmy odborníků, které jsou garancí vysoké kvality a odbornosti.
www.eeginstitut.cz