Postřeh mé čtyřnohé kolegyně

Zdravím Vás dvounozí kamarádi.

Chtěla jsem vám všem říct, že by jste si měli taky občas dovolit nebýt dokonalí, nemít vždy 100% pracovní nasazení, být trochu i neposluchy, prostě si zarebelovat. Dovolte si lenošit i když na vás budou ostatní koukat skrz prsty. Dělejte občas věci tak, jak je cítíte vy sami.
Já to teď zažila, je to fakt osvobozující pocit nejen pro mě, ale i panička předevčírem pochopila, že ne každý její plán musí být jak si usmyslí. 

„Chceš li rozesmát boha, řekni mu o svých plánech“, často slýchávám od vás dvounožáků.

Když přišel včera Péťa na EEG Biofeedback, zajásala jsem, zavrtěla ocáskem a už jsem byla u něj. Pomáhám mu totiž svým teplým kožíškem navodit klid, aby se mohl lépe soustředit na trénink. A když se Péťa uvolnil a zklidnil, to už poznám já i panička, protože panička kouká do takové svítivé bedny, často hudruje, že vás dvounožáky digitální demence nemine. Ale tomu já nerozumím, myslím, že počítač se ta bedna jmenuje, v něm moje panička sleduje nějaké barevné vlnky, říká, že je to elektrická aktivita mozku (EEG). Vidí co mozek dělá při tréninku. Jo a Péťovi čouhají nějaké drátky z hlavy, to prý jsou snímací elektrody. přes které chytá ty barevné vlnky. No a když se prý sníží třeba červená vlna, panička tomu říká tak divně Beta2 vlna, víme obě, že to je čas pro můj odpočinek.

Jenže já celý trénink ve čtvrtek zaspala a vůbec se mi už nechtělo nic dělat. Nabourala jsem paničce pracovní plán.
Znáte to, jen tak lenošit a nic nedělat?
Zkrátka jsem se probudila až když mě v nose zašimral voňavý olejíček, kterým panička masírovala záda toho dvounožky.Tedy to vám byla vůně. Relaxační masáž je pro děti, které jsou prý neklidné, moc aktivní hyperaktivní, to vám jsou někdy zvláštní názvy, moc fajn, říkala mi to panička a já jí věřím. Ona mě totiž taky někdy masíruje kožíšek, to vám je žůžo.
Zkuste to taky si nechat namasírovat kožíšek, vlastně záda a potrénovat se svítící bednou, kde uvidíte, jak váš mozek pracuje.

Tak to byl můj čtvrteční, ne moc pracovní den.
A chci vám říct, že se vůbec nic nestalo a ani nestane, když si dopřejeme všichni trochu lenošit. A taky když si občas uděláme věci podle svého a ne podle představ druhých.

Posílam vám všem psí pozdrav a užijte si lenošivou neděli.

Bella