Jaký je rozdíl mezi levou a pravou hemisférou mozku?

Levá hemisféra

u většiny lidí ovládá pravou polovinu těla. Kromě toho je sídlem logiky, řeči a vůle. Díky ní dokážeme pracovat s fakty, daty a čísly, máme smysl pro míry a váhy a dokážeme provádět matematické operace. Zodpovídá také za náš systematický přístup, analytické myšlení a cit pro řád.

Pravá hemisféra

přichází ke slovu pokaždé, když zapojíme svoji fantazii a tvořivost. Umožňuje nám vnímat obrázky, schémata, barvy a další grafické prvky, stejně jako hudbu a rytmus. V pravé hemisféře sídlí emoce, chutě a vůně. Díky ní se můžeme nechat dojmout a zasmát se dobrému vtipu. Nebo používat syntetické myšlení. Ovládá levou polovinu těla a také náš vegetativní nervový systém, zodpovědný za trávení, pocení, úzkosti a radosti.

Proč trénovat mozek?

Lidský mozek je mnohem geniálnější než jakýkoliv počítač na světě. Na sto miliard nervových buněk řídí tělo, pocity, myšlenky… Mužský váží 1500 gramů, ženský 1300 gramů, přesto má neomezenou kapacitu.

Mozek, centrum lidského myšlení, je orgán, který je pro život zcela nezbytný. Ovládá všechny pochody v lidském těle,a tak je jasné, že požadavky na jeho funkčnost jsou velmi vysoké. Ač se to zdá nemožné, lze ho úspěšně posilovat, čímž se odstraní nejen různé problémy, které jeho činnost provází, ale také vylepší jeho vlastnosti. Tento trénink se nazývá EEG biofeedback.