ZTRÁCÍME SCHOPNOST KONCENTRACE ?

„Jestliže chceme pochopit a vstřebat jakékoliv vědomosti, je nezbytné se umět soustředit.“ řekl Bruce Lee

Jedna z psychoterapeutických metod, které mohou pomoci, se nazývá EEG biofeedback – jde o trénink, kdy se dotyčný učí cíleně uvolnit napětí svého těla, soustředit se a lépe ovládat vlastní reakce. Tímto způsobem pak dokáže postupem času zlepšit svou pozornost a kontrolovat například své impulzivní chování.
Díky těmto speciálním EEG tréninkům můžete na svém soustředění zapracovat!

Metoda EEG biofeedback (neurofeedback) byla vyvinuta v USA pro léčebné účely. Dnes se využívá pro špičkový výkon pilotů NASA, u vrcholových sportovců a v jiných oborech (neurologie, speciální pedagogika, psychologie…). Je to metoda pro posílení aktivace nervové soustavy, především pro trénink pozornosti a soustředění. S touto metodou úzce souvisí:

  • AVS terapie a dechový  biofeedback, který často začleňujeme pro větší efektivitu do tréninku mozku.

Váží pouhých cca 1,4kg, má zvláštní konzistenci – takový tužší puding a ještě ke všemu je samá vráska. Tedy žádná láska?
Ba ne, myslím, že i přes jeho ne moc půvabný vzhled si lásku zaslouží. Dokáže totiž neuvěřitelné věci.
A být mu dobrým šéfem se vyplatí.

M🔅ZEK

O báječné schopnosti mozku se můžete přesvědčit doloženým screeningem u tohoto textu – pohled na mozek PŘED a PO tréninku Neurofeedback.

Během 60minut tréninku pomocí biologické zpětné vazby stresová aktivita mozku v levé hemisféře vymizela a obě polokoule mozku byly ve vzájemné harmonii.

Je až neuvěřitelné, co náš mozek dokáže pokud ho vhodně trénujeme. Vždyť ty naše (často) otrávné myšlenky, vzpomínky, sny a zkušenosti pochází právě z této zvláštní hmoty jménem M🔅ZEK.