Esprit

(informujte se o ceně)

Zlatý střed, 4 roky nejprodávanější model (před Laxmanem) – má v sortimentu podobné místo jako u aut Škoda Octavia. Dostatek programů pro všechny důležité účinky: relaxace, učení, spánek, meditace, zdraví, výkonnost.

Esprit je klasickým zástupcem AVS přístrojů střední třídy – představuje tzv. „zlatý střed“. Zejména proto patřil dlouhodobě (roky 2009-2012) k nejprodávanějšímu AVS přístroji v ČR (od roku 2013 jej nahradil na prvním místě Laxman). Narozdíl od levnějších modelů disponuje barevnou světelnou stimulací, která je účinnější i příjemnější než jednobarevná stimulace. Obsahuje dostatečný počet programů pro mnoho užitků. Esprit uspokojí uživatele, kteří nepotřebují žádné speciality,  zvláštnosti a experimenty, ale chtějí ověřenou kvalitu střední třídy.

Účinky (programy):

Obsahuje velký počet programů v mnoha různých kategoriích. Jedenáct speciálních programů bylo vyvinuto speciálně na základě 15 let zkušeností v ČR – pro potřeby českých uživatelů.Také je svým způsobem specialistou na učení: obsahuje celkem 9 učebních programů různého druhu. Povšimněte si také vynikajícího popisu programů a jejich užitků (v programové knihovně níže)!

                                                   60 programů v 9 kategoriích:

tabulky-programů-Esprit
Počty programů v kategoriích je třeba brát jako orientační:
1/ Některé účinky se překrývají, např. část relax programů dobře poslouží i pro účely spánku apod.
2/ V některých kategoriích mohou být obsaženy další specifické programy, např. programy pro sport, jetlag, somatické potíže apod.

Brýle – světelná stimulace: tříbarevná – barva diod červená, zelená, modrá. 

Tříbarevná stimulace je pochopitelně účinnější a příjemnější než jednobarevná stimulace, tím se ostatně střední třída (Esprit a jiné přístroje) odlišuje od nižší třídy přístrojů.

 

BONUSY ZDARMA – v hodnotě 323 Kč:
  • USB adaptér (323 Kč)

TECHNICKÉ SPECIFIKACE:

Tělo přístroje je vyrobeno z klasického tvrzeného plastu, s displejem, který ukazuje výběr programu a další parametry. Tělo má na sobě ovládání hlasitosti zvuku a intenzity světel, dále vstup na připojení audiokabelu (k příposlechu hudby) a vstup na adaptér.

Světelná stimulace, resp. brýle, jsou klasického provedení, z tvrdého plastu, s diodami umístěnými uvnitř brýlí.

Zvuková stimulace, prostřednictvím sluchátek, používá binaurální rytmy (nejúčinnější zvuky v AVS technologii, vzdáleně připomínající bubínky). Lze ji zpříjemnit příposlechem vhodné hudby (jednoduše propojením přes audiokabel, je součástí kompletu).

Na přístroji Vás nic nezklame ani nepřekvapí. Přesto, že se poslední roky vyrábí v Číně (výrobce je americká firma), vyznačuje se vysokou kvalitou provedení – i po mnoha letech bude sloužit a vypadat jako málo opotřebovaný. V ČR se prodává od roku 2009.

Napájení: třemi bateriemi AA nebo USB adaptérem (oboje součástí kompletu).

Doplňkové funkce:

  • úprava a tvorba stimulačních programů (pro složitost i zastaralost systému téměř nikdo nepoužívá)
  • režim AudioStrobe