Domácí EEG BIOFEEDBACK přístroje

Biofeedback je psychotechnologická metoda, v praxi druhá nejrozšířenější hned po AVS technologii (v některých zemích je dokonce na prvním místě v používání). Dříve byl biofeedback znám pouze v klinické praxi, dnes si jej díky rozvoji tzv. domácích biofeedback přístrojů může pořídit kdokoliv domů.

 

Neuroset 3: EEG biofeedback přístroj pro domácí použití

 (informujte se o ceně)

Světová novinka květen 2015.

Přístroj pro všestranné zlepšování duševní kondice a schopností mozku. Jeden z prvních EEG biofeedback pro domácí použití na světě. Zcela průlomový výrobek, využitelný pro více oblastí života. Světový projekt, profesionální medicínská technologie pro samouživatele.

Jak se Neuroset 3 používá?

Nainstalujete si do PC aplikace a hry Neuroset, nasadíte si přístroj, který snímá vaší mozkovou aktivitu, na hlavu a hrajete hry – nikoli myší, ale pouze vlastní myslí, vlastní myšlenkou. Tím zlepšujete podle dané aplikace činnost mozku a trénujete jej.

Příprava (jednorázově):

Neuroset-3-instrukce

 • Nainstalujete si do PC aplikace a hry Neuroset. Většinou jsou velmi jednoduché na instalaci a nezabírají mnoho místa.
 • Nainstalujete si bluetooth adaptér (vložíte USB adaptér a nainstalujete ovladač – vše součástí kompletu), který zajišťuje bezdrátový přenos mezi vaším PC a Neurosetem.
 • Nabijete ovládací jednotku (USB adaptérem, přes PC – součástí kompletu).

Samotný provoz, respektive zábavné hraní:

*Nasadíte si snímací čelenku a připnete ušní klip na ucho.

*Pak již vyberete hru/aplikaci a pouze vlastní myslí hrajete. Neuroset 3 (snímací čelenka) snímá vaší mozkovou aktivitu, kterou převádí bezdrátově do formy hry.

*Každou sekundu hraní trénujete současně mozek a centrální nervovou soustavu.

Čelenka obsahuje odmínatelnou ovládací jednotku. Neuroset 3 se ovládá pouze jedním tlačítkem (viz obrázek).

Důležité upozornění z praxe:

Je nutné si uvědomit, že Neuroset je terapeutický přístroj a zcela nová technologie. Jeho instalace i používání vyžaduje určitou pozornost a přesné dodržení návodu: například načítání měřicího signálu z mozku někdy trvá sekundy, některé hry vyžadují zadání kódu apod. Někteří uživatelé mylně zaměňují Neuroset 3 se stahováním aplikací do mobilu, navíc si vůbec nepřečtou návod a jsou poté zklamáni, že vše nejde podle jejich představ a ihned.

 divka_neuroset_meditace_krajina-mensiV čem je Neuroset unikátní?

• EEG biofeedback přístroj pro domácí, samouživatelské použití.
• Cenově dostupný (levnější je pouze jeho ,,bratříček“ – Neuroset BrainGym – cca 6300 Kč).
• Otevřený systém: umožňuje používat hodně různých aplikací v oblastech měření EEG, tréninku mozku a mysli, vzdělávání, zdravém hraní na PC. Jde o otevřený systém a postupně budeme na evropský trh uvádět další aplikace a software.

Co všechno Vám Neuroset poskytne?

neuroset 3Neuroset slouží pro všestranné zlepšování činnosti mozku a mysli. Udržuje mozek, mentální funkce a psychoneurologickou soustavu v tréninkovém zatížení a tím zlepšuje duševní kondici – podobně jako fyzické cvičení udržuje tělesnou kondici.
Cíleně lze podle jednotlivých aplikací zlepšovat určité schopnosti. Neuroset obsahuje hry a aplikace pro zvýšení bystrosti, mentálních reakcí, inteligence, kreativity, schopnosti rozhodování, koncentrace, paměti, pro nácvik relaxace, meditace, uvolnění.
Jeho používání zlepšuje všechny kognitivní funkce, zejména schopnost koncentrace, paměť, schopnost učení, zvyšuje duševní svěžest a výsledky v mentálních a matematických úlohách a školních testech. Zvyšuje duševní svěžest a psychickou výkonnost – například dokážete duševně pracovat déle a s větší radostí. Zvyšuje psychickou vytrvalost a odolnost, například vůči stresu a další civilizační zátěži. Upravuje správným směrem zásadní tělesné procesy, které mozek řídí, například neurohormonální činnost.
Neuroset významně pomáhá napravovat poruchy školních dovedností – mozkové dysfunkce a syndrom hyperaktivity (LMD, ADDH). Dále předchází jako prevence všem duševním onemocněním, především typu Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba a skleróza multiplex.

Popis

dívka neuroset 3Neuroset 3 je domácí EEG biofeedback přístroj. Je velmi jednoduchý na používání a proto je určený pro jakékoliv laiky všeho věku, kteří chtějí sami zlepšovat svoji mentální výkonnost, schopnost relaxace, koncetranci, odstraňovat potíže typu ADHD/LMD (lehké mozkové dysfunkce) a řadu dalších věcí. Nezřídka jej ale používají i zdravotní profesionálové, např. psychologické poradny, psychologové, lékaři, protože účinnost tohoto přístroje je vysoká, a navíc bez nutnosti mít odborné znalosti v oblasti EEG biofeedbacku. Neuroset 3 vyvíjel tým expertů včetně předních světových odborníků na neurofeedback a biofeedback. Obsahuje mnoho různých her/aplikací (!) k různým účelům.

Seznam 19ti aplikací:

Brainwave visualiserBrainwave
Zobrazuje průběh mozkových vln a jednotlivých hladin vědomí v reálném čase a obsahuje 2 hry na trénink mozku.

mathtrainer

Speed Math (Math Trainer)Procvičuje aritmetické znalosti a schopnosti, zvyšuje koncentraci, rychlost a přesnost řešení matematických úloh.

FindNumber  Find Number
Cvičí kognitivní rozpoznávací schopnosti, zlepšuje poruchy počítání.

ManUp  Man.Up
Vylétněte s vaší myslí do oblak! Nacvičuje schopnost uvolnění, relaxace.

blinkzone BlinkZone
Pouze svojí myslí rozsvěcujete ohňostroje. Zlepšuje postřeh.

schulte Shulte
Zlepšuje celkově všechny kognitivní schopnosti.

spadea SpadeA
Rozpoznáváním vzorů karet zlepšuje rychlost reakce, bystrost.

Brain yoga journal Brain Yoga Journal
Deník. Slouží k monitorování a záznamům vaší denní psychické kondice. Postupně vidíte, jak se zlepšují vaše mentální schopnosti, především schopnost hluboké relaxace – meditace, koncentrace.

MyndPlayMyndPlay
Trénink kritických situací zvyšuje psychickou odolnost – bude se vám to hodit při prožívání stresu v životě nebo při sportu.

mindhunter MindHunter
Trénink postřehu, rychlosti reakcí a síly myšlenky.

NeuroboyAdventures of Neuroboy
Tato hra je velmi univerzální a trénuje schopnost uvolnění, koncentrace, odolnost, vyrovnanost a mnoho dalších věcí. Nejoblíbenější hra přístrojů Neuroset, současně je také jedna z nejlepších z hlediska tréninku mysli.

Jacks_AdventureJack Adventures
Plujete naší Galaxií a zachraňujete životní prostředí. Jako Jack musíte revitalizovat planety snížením znečištění. Prostřednictvím své mysli můžete zachránit celý Vesmír. Tato hra trénuje koncentraci, schopnost rozhodování, bystrost (rychlost), odstraňuje poruchy koncentrace a hyperaktivní syndrom (LMD, ADDH).

The_Mindty_AntThe Mindty Ant
Tato hra je určena k nácviku a neustálému zlepšování soustředění. Významně pomáhá odstraňovat poruchy koncentrace a hyperaktivní syndrom (LMD, ADDH). Hráči (mravenec) se při hře musí snažit maximálně koncentrovat a koncentraci po delší dobu udržet, aby domů přinesli jídlo.

alchemyAlchemy Visualiser
Obsahuje 2 režimy: navozování koncentrace a navozování uvolnění (relaxace). Oba dva pomáhají vylepšit koncetraci a zmírnit ADDH (LMD) a hyperaktivitu. Do hry jednoduše nahrajete buď hudební skladby (v mp3 formátu, z PC) nebo jakýkoliv obrázek a Vaší myslí buď ovládáte hlasitost hudby nebo průsvitnost obrázku.

chanterChanter
Zlepšuje schopnosti meditace a tím celkově duševní kondici a zejména kognitivní schopnosti mozku. Aplikace je celkově velmi přehledná, to ocení zejména uživatelé zaměřující se více na grafické vyhodnocení úspěšnosti a ukazatele zobrazené pomocí stupnice, jak v průběhu samotného nácviku meditace, tak po jeho konci formou grafu.

dagazDagaz
Aplikace využívá tvarů mandaly, jejiž tvar měníte svou myslí. Dagaz je zábavný a intuitivní způsob, jak se naučit ovládat svůj mozek tím, že vytváříte estetické obrazy. Je to velmi uklidňující pocit hraní a tréninku meditace. Uživatel má schopnost vytvářet různé rozměry pomocí centrálního bodu a tyto rozměry vás posouvají dál do meditačního stavu. Tvary Mandala jsou symetrické tvary používané v mnoha kulturách a téměř každém náboženství.
Aplikace Dagaz má svůj účel v různých zdravotních oblastech, jelikož má pozitivní účinky na širokou škálu onemocnění, jako jsou poruchy hyperaktivity (ADHD), potíže se spánkem, deprese a úlevu od bolesti.

graphemeGrapheme
Grapheme je šikovným pokračováním aplikace Dagaz. Tato aplikace čerpá inspiraci také z určitých geometrických tvarů, které lze nalézt v přírodě na makro a mikro úrovni. Inspiraci si autor bral i z podvodní říše moře a jeho ekosystemů, dále i z tvarů různých mlhovin a pulsarů. Grapheme je jedna z jedinečných druhů aplikací, protože zde zepšujete několik schopností mozku současně. Pomocí různých stavů vědomí vytváříte různé vizualistické motivy, měnící tvary, barvy, jejich sytost a další. Úspěšnost vašich myšlenkových pochodů poznáte ihned změnami motivu. Pomocí grapheme aplikace můžete samostatně procvičovat jak meditaci, tak i koncentraci. Aplikace je obecně vhodnější pro jedince, kteří ocení zpětnou vazbu hraní pomocí vizuálních kreací, místo grafů a stupnic. Průběh zobrazení je produkce vizuálního kruhovitéh tvaru připomínající slunce, jenž se neustále barevně a velikostně mění. V pozadí slyšíte až psychedelickou hudbu, která umonuje prožitky a efekt.

zombieZombie pop
Tato hra trénuje koncentraci a je poměrně obtížná na ovládání mysli. V této netradiční hře jste zachránce nakaženého lidstva a sbíráte protilátky – pilulky z hlav tzv. zombíků. Po spuštění startu se Zombie posouvají na posuvném pásu k nafukovacímu stroji, kde se pozastaví a pokud se správně soustředíte, tak stroj začne nafukovat hlavu zombie– doplní jim protilátku a budou vysvobozeni ze stavu Zambie: praskne jim hlava a získáte body za intenzitu nafouknutí a také léky za každého vysvobozeného zombie. Další body získáváte za další dovednosti, hra má několik levelů a chytlavou grafiku.

thinky-thunkyThinky Thunky
Tato aplikace poskytuje 5 různých her pro trénování koncentrace: tématicky se stáváte sniperem (odstřelovačem), pyrotechnikem, hlídacím psem, číšníkem a ježkem, který se snaží přeběhnout frekventovanou silnici. Všechny minihry jsou zábavné a poměrně náročné na trénink mysli. Trénujete při nich schopnost udržet co největší koncentraci po co nejdelší dobu.

myndplayMyndplayer
Tři tachometry – na červeném trénujete koncentraci, na modrém meditaci a na zeleném tzv. ,,stav zóny“ (SMR rytmy): ideální poměr mezi koncentrací a meditací. Velmi jednoduchá aplikace, kde však můžete natrénovat velmi důležité věci: schopnost se koncentrovat, relaxovat a dosahovat emoční stability a odolnosti. Vhodné zejména pro podávání vrcholných duševních výkonů: sport, zkoušku, rozhodování, učení…

Upozornění k aplikacím:

Funkčnost jednotlivých aplikací je závislá na kompatibilitě s vaším PC (hardware komponenty a operační systém), která někdy není storocentní. Proto je možné, že některé aplikace nebudo na vašem PC fungovat. Výrobce ani dodavatel nenese odpovědnost a záruku za funkčnost (plnou kompatibilitu) všech aplikací provozovaných na PC zákazníka. Počet a druh aplikací dodávaných k Neurosetu 3 je závislý na stavu trhu s eeg biofeedback aplikacemi, možnostech licencí a kompatibilitě s operačními systémy. Výrobce a dodavatel si vyhrazují právo počet a druh aplikací dodávaných s Neurosetem 3 průběžně změnit

Hlavní vlastnosti:                                                                      

Nejnovější přístroj EEG biofeedback pro domácí použití.

 1. Čelenka se sondami na látkovém popruhu lze utáhnout pro dosažení lepšího kontaktu.
 2. Vhodný pro jakýkoliv rozměr hlavy – velmi lehký, netlačí.
 3. Snadné intuitivní ovládání her/aplikací.
 4. Bezdrátové připojení = žádné kabely.

Jaké jsou rozdíly mezi Neurosety: Neurosetem BrainGym a Neurosetem 3?

 1. Cena: Neuroset BrainGym je zhruba dvakrát levnější (6300 Kč).
 2. Neuroset BrainGym používá pevný plastový držák na sondu, Neuroset 3 lehkou plastovou čelenku s upínacím popruhem.
 3. Neuroset 3 je lehčí, na hlavě není téměř cítit, Neuroset BrainGym může po nějaké době tlačit.
 4. Neuroset BrainGym používá RF přenos, Neuroset 3 bluetooth přenos (pro praxi je to nepodstatné).
 5. Každá verze obsahuje jiné hry/aplikace: Neuroset 3 obsahuje více her.
 6. Neuroset BrainGym používá 1 měřičí sondu, Neuroset 3 dvě sondy (přesnější měření).
 7. Většina dodávaných her a aplikací funguje na stejných komunikačních protokolech, takže je použitelná pro obě verze.

Systémové požadavky

PC: Windows XP, Vista nebo Windows 7, 8 a 8.1, procesor Intel Core 2 Duo nebo ekvivalentní, 1GB RAM, 1 GB na pevném disku, CD mechanika, volný USB port.

Alternativně jej můžete provozovat také s přenosnými zařízeními se systémy Android a iOS.
Toto použití je alternativní jako bonus a výrobce ani dodavatel k tomuto použití návod, příslušenství či jakékoliv záruky kvality a kompatibility. Toto použití je výhradně v kompetenci uživatele. Aplikace si stahujete sami z příslušných systémů (např. Google Play či iTunes). Kompatibilita se systémy iOS: iPhone 5, iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPad (3. a 4. generace, iPad2, iPad, iPad mini, iPod touch (3., 4. a 5. generace). Kompatibilita se systémem Android: je kompatibilní s většinou používaných verzí, ale výrobce přesná data neuvádí.

Doplňkové informace

• Neuroset MB nemá žádné zdravotní omezení.
• Snímá mozkové vlny v celé škále hladin vědomí.
• Dobíjení zabudovaných akumulátorů přes USB kabel/adaptér z PC.
• Nízká hmotnost: do 100 gramů.

Balení obsahuje:

 1. CD disk Galaxy (návody k aplikacím a aplikace/hry)
 2. ovládací jednotku Neuroset 3 ve formě pevné čelenky s klipem na ucho a odnímatelnou ovládací jednotkou
 3. krátký dobíjecí USB kabel
 4. USB bluetooth adaptér
 5. obal
 6. koženkové řemínky k pevnějšímu utažení čelenky kolem hlavy
 7. tištěný návod Galaxy (na použití Neurosetu 3)